W sercu Kościoła chcę być miłością…

October 1, 2012 8:35 pm

powiedziała św. Tereska. Kościoła, którego drogą jest człowiek, a przyszłością rodzina. W tak wielu miejscach prześladowana, kuszona, poddająca się zniechęceniu, ale ciągle w Bożym planie tak ważna i potrzebna.

Pod opieką Matki Bożej, czczonej tutaj jako Regina Pacis, dzisiaj przy szczególnej opiece św. Teresy od Dzieciątka Jezus i zawsze św. Józefa, robimy co w naszej mocy, żeby przenieść Program Rozwoju Relacji Małżeńskich na grunt Niemiec.

Mieszają się w zdaniach język angielski z niemieckim, body language uzupełnia niedostatki leksykalne, a istota i tak wyrażana jest mową serca. Na szczęście rodzina nie jest pomysłem ludzkim, tylko Bożym, więc nie różnią się jej zadania i bolączki z kontynentu na kontynent. A doświadczenia i historie z Polski rozumie zarówno Bawarczyk, jak i Amerykanin.

Na zewnątrz nostalgiczna pogoda sprzyja tęsknocie za pięknem tego, co stworzone. Niestety program jest tak intensywny, że nie ma kiedy wyjść choćby na chwilę.  Ale zawsze jest jutro. Może wtedy się uda.

xj

Tags: ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak