W trudnym czasie…

May 30, 2015 5:00 am

„Odnów znaki i powtórz cuda. Zgromadź wszystkie pokolenia Jakuba i weź je w posiadanie, jak było od początku. Panie, zlituj się nad narodem, który jest nazwany Twoim imieniem, nad Izraelem, którego przyrównałeś do pierworodnego. Miej miłosierdzie nad Twoim świętym miastem, nad Jeruzalem, miejscem Twego odpoczynku.

Napełnij Syjon wysławianiem Twej mocy i lud Twój chwałą swoją. Daj świadectwo tym, którzy od początku są Twymi stworzeniami, i wypełnij proroctwa, dane w Twym imieniu. Daj zapłatę tym, którzy oczekują Ciebie, i prorocy Twoi niech się okażą prawdomówni. Wysłuchaj, Panie, błagania Twych sług, według błogosławieństwa Aarona nad Twoim ludem.” (Syr 36, 5-16)

Jaka to piękna modlitwa na trudny czas! Zabrałam ją ze sobą, razem z dwójką naszych najmłodszych, na poranną modlitwę do ogrodu. „Odnów znaki….” Przypomnij to, co ważne, gdy jesteśmy przytłoczeni problemami. Pomóż na nowo rozradować się dobrem i pięknem… „Niech szybko nas spotka Twoje miłosierdzie, bo bardzo jesteśmy słabi.” (Ps 79, 8)

I przekonuję  się, że w trudnym czasie koniecznie trzeba nacieszyć oczy pięknem.  Czasem wystarczy przejść do ogrodu,

IMG_4590

gdzie chłopaki usilnie przekonują, żeby walczyć, nie poddawać się

IMG_4599

IMG_4593

 

i…wyluzować:-)

IMG_4612

 

Bo wszystko będzie dobrze.

IMG_4600

Pięknego dnia!

Basia

 

Tags: ,

Categorised in: Basia