Ważny dzień

November 10, 2013 7:53 am

Już minął. Dzięki modlitwie tak wielu z pośród Was, dzięki wsparciu z Waszej strony i tylu oznakom Waszej pamięci i obecności rzuciłem się na głębokie wody i po raz pierwszy w życiu, poza głoszeniem Słowa Bożego w czasie Mszy św., wygłosiłem konferencję w języku angielskim. Bez kartki, bez ściągi, korzystając tylko z prezentacji (którą pomogła stworzyć nasza redakcyjna Szefowa – nie wiem jak ją Wam pokazać, a warto).

Przerażała mnie tylko świadomość, że moje wystąpienie przewidziano na godzinę. Uprzedziłem więc Organizatorów, że dobrze będzie jak dam radę mówić przez 30, góra 40 minut. Uspokojono mnie, że to nie szkodzi; będzie przerwa, potem ktoś powie o swoim doświadczeniu jako instruktor Modelu Creightona, potem NaPro doktor, potem trochę o Programie, zaplanowanym na środek stycznia i jakoś do tej 12.00 dotrwamy.

Zaczęło się wszystko później. Zamiast o 10, jak było planowane zaczęło się o 10.20. Eloisa powiedział kilka słów o konferencjoniście, powitała uczestników w innych krajach dzięki transmitowanej konferencji na żywo i oddała mi głos. Kiedy skończyłem mówić była godzina 12. Nawet nie zauważyłem, że minęło 1,5 godziny. Jak brakowało słów, przychodzili z pomocą uczestnicy, jak nie wiedziałem jakiego pojęcia użyć, używałem słów opisujących, jak się myliłem i zauważyłem błąd, to się poprawiałem… po prostu dzieliłem się tym, co było w sercu. O dziwo nikt nie zaprotestował, że za długo, nikt nie wytknął błędów.

Piszę o tym do Was kochani, bo się znamy, bo jesteście moją rodziną, bo wiem, że z bliskimi można się dzielić także radością, że poszło, że pokonałem siebie, że odważyłem się na coś, co jeszcze niedawno wydawało mi się zupełnie niemożliwe. I tego wam także życzę: odwagi w pokonywaniu przeszkód, odwagi w świadczeniu. Wierzcie mi, komuś, kto wykłada całe swoje dorosłe życie i trochę już ma pojęcie jak używać języka, żeby się wypowiedzieć, świadomość swoich ograniczeń w języku obcym może odebrać odwagę.

Dzięki Waszemu wsparciu to było możliwe. Dziękuję, że jesteście, że wspieracie, że można na Was zawsze liczyć.

z wdzięczną modlitwą

Padre J.

Od Redakcji: dzięki Organizatorom konferencji, którzy pomyśleli o tych w odleglejszych zakątkach świata, można obejrzeć nagranie wykładu 🙂
[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=HlgRIa70fBc&w=560&h=315]

Tags: , , ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak