widziałem Cię

September 29, 2014 5:00 am

Widziałem cię, zanim cię zawołał Filip. (J 1, 48)

Jeden z moich ulubionych fragmentów, jedno z najpiękniejszych spotkań. I komentarz, jaki zapamiętałam do niego jeszcze z lat nastoletnich z wydania Biblii, jakim akurat dysponowałam: “Jezus przypomniał Natanaelowi jakieś szczególne wydarzenie z jego życia”.

Nasze ścieżki wiary są usłane takimi sytuacjami: gdy jakieś wydarzenie czy słowa dotykają nas szczególnie jako odpowiedź na konkretne pytania, wołania, niepokoje. On jest z nami w nieustannym dialogu i chce do nas mówić. Opowiada: “Widziałem Cię, jak martwiłeś się o rozwiązanie tego problemu”, “widziałem Cię, gdy pomyślałeś, że nikt się z Tobą nie liczy”, “widziałem Cię, gdy odmówiłeś sobie czegoś ze względu na innych”, “widziałem Cię, gdy płakałaś, choć nikt nie miał zobaczyć”. Bliskość, która przechodzi ludzkie pojęcie. Nie ocenia, ale wspiera, wychodzi naprzeciw, prowadzi.

Bóg, który nie zostawia nas nigdy samymi sobie. Dlatego podarował nam Aniołów i Archaniołów, których święto dzisiaj. W każdej chwili, w każdej trudności, otacza nas życzliwe spojrzenie Jego posłańców, którzy dodają nam otuchy, podpowiadają słowa o woli Bożej, przynoszą Jego uzdrowienie.

Mplus

Łączymy najserdeczniejsze życzenia imieninowe dla ks. Rafała Chruślińskiego ze Wspólnoty Świętej Rodziny, przez którego posługę w szczególny i mocny sposób objawia się hebrajskie znaczenie imienia  רָפָאֵל  – że Bóg uzdrawia.

Tags: , , ,

Categorised in: Małgorzata Rybak