Wielka Sobota

April 7, 2012 8:10 am

W pewnym filmie* cierpienie i zło porównane zostało do haftu, ale widzianego od spodu. Plątanina wielokolorowych nitek nie sugeruje nawet, jak piękny obraz zobaczymy z drugiej strony.

Czyż nie na taki haft, widziany od spodu, patrzyli apostołowie – zdruzgotani wydarzeniami Wielkiego Piątku? Sobota – dla nas Wielka, dla nich była czasem pełnym ciemności, braku sensu i bolesnego niezrozumienia.

Tak bardzo chciałbym zrozumieć sens wszystkiego, co się wokół mnie dzieje. Doświadczam zachwytu i odrazy, piękna i brzydoty, miłości i odrzucenia, radości i cierpienia. I tak dzień po dniu. Gdy już wydaje mi się, że coś rozumiem, to po chwili wszystko znów ginie w gruzach niezrozumienia.

Jednak to Bóg jest tkaczem. On widzi właściwy obraz rzeczywistości. On zna sens, bo prowadzi nici życia. Mnie pozostaje zgodzić się na dzisiejsze „teraz”, poddać się prowadzeniu. Sam sensu całości nigdy nie zrozumiem. Nie mam Jego perspektywy. Pozostaje mi znaleźć ten sens w Nim.  Gdy zaufam Mistrzowi, pomogę tworzyć dzieło.

I ostatecznie tego pragnę, bym nie przeszkodził budować tej części dzieła Miłości, która niejako mnie została przydzielona.

Michał

*Padre Pio, reż. Carlo Carlei

Tags: ,

Categorised in: Michał