Wisełka 2016 – turnus „zerowy”

June 11, 2016 11:08 am

Rekolekcje w Wisełce to rekolekcje niezwykłe: oczekiwane, wytęsknione, limitowane i oblegane tłumnie, z listą oczekujących czasem równą liście tych, którzy się na nie dostali. Z jednym małym wyjątkiem—turnusem tzw. „zerowym”, czyli jeszcze w trakcie roku szkolnego, na początku czerwca, dla rodzin, których dzieci jeszcze nie chodzą do szkoły (albo uczą się w systemie domowym i nie przeszkadza im to w przerobieniu materiału). Jest nas więc niedużo, w kaplicy jest przestronnie, a w jadalni wszyscy się mieszczą. Małżeństwa są w podobnym wieku, dzieci także, wolontariat właśnie zdał maturę, więc podobieństw jest więcej niż różnic.

To jednocześnie najkrótszy z turnusów, bo tylko 10-dniowy, ale ze wszystkimi istotnymi elementami. Jutro kończy się czas ściśle rekolekcyjny, w poniedziałek czeka nas dzień pokutny, we wtorek “Wesele”, a w środę prezentacja prac poszczególnych grup, których nie ma zbyt wielu, ale pracują bardzo intensywnie. Ministranci, którzy służą do Mszy św., noszą komże, które trzeba zmniejszać agrafkami, a ci, którzy siedzą na ławce pod oknem, spokojnie mieszczą się pod parapetem. Choć jest to załoga mikro-ministrancka, to jednak liturgia jest w pełnej asyście. Oni pierwsi mieli szansę przetestować zamek z „Wieżami Anioła”, który bardzo im przypadł do gustu. 

Dobrze tu być znowu. Dobrze być wśród swoich i z rodzinami. Dobrze jest słuchać małżeńskich świadectw o działaniu Pana Boga w ich życiu. Dobrze, że jest Wisełka i ten Dom.

Z serdeczną pamięcią o Was

Ks. Jarosław 

Tags:

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak