Wisełka

July 12, 2015 12:27 pm

Wisełka zaczyna za chwilę nowy turnus. Poprowadzi go ks. Rafał. To już jego drugi. I choć treść dla prowadzącego jest znana, to słuchacze zawsze wprowadzają zmiany. Tylko z daleka głoszenie konferencji (podobnie jest też z wykładami) wygląda jak monolog. W rzeczywistości jest to nieustanna komunikacja. Sposób reagowania, postawa ciała, momenty zamyślenia czy łzy wzruszenia są odpowiedzią czy nawet czasem podpowiedzią, co dalej trzeba powiedzieć.

Od naszych rekolekcji, prowadzonych razem z ks. Wiesławem, upłynęły już trzy dni. To, co się tam wydarzyło, jest już historią, a przecież ciągle żywo brzmią słowa wypowiedziane na wieczorach świadectw – o treściach z konferencji, które zainspirowały, o doświadczeniu spotkania z Bożym miłosierdziem w czasie Spowiedzi św. czy szczególnego dotknięcia Miłości w czasie modlitwy wstawienniczej. Wszyscy mamy za co dziękować.

Przeżywaliśmy rekolekcję w kluczu powrotu Świętej Rodziny do swojego domu w Nazarecie po odwiedzinach w Świątyni z Dwunastoletnim Jezusem. Dziś już pewnie większość jest już w swoich domach. W tych rożnych Nazaretach, jakie podarowała nam Opatrzność. Każdy jest miejscem na wzrost, każde jest miejscem na pogłębienie relacji, każde jest miejscem na spotkanie z łaską.

Modlę się o dobry i spokojny czas dla nas wszystkich, o wakacyjne uspokojenie wielu naszych aktywności, żeby zawsze był czas na to, co najważniejsze.

Z pamięcią o wszystkich

Ks. Jarosław

Tags: , ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak