właściwa strona

April 18, 2013 4:53 pm

Przyjechali z Kanady, Meksyku i Brazylii, z dalekiej Australii, z Francji, a nawet jedna osoba z Polski 🙂 . Do tego oczywiście należy dodać „miejscowych” Amerykanów, którzy tym razem wyjątkowo licznie reprezentują aż dwadzieścia dwa stany USA. Wszyscy z decyzją, by wbrew temu, co proponuje obecnie świat, służyć życiu, małżeństwu, głębokim relacjom międzyludzkim.

Czasem jakby chciało przyjść na mnie zwątpienie. Zwłaszcza gdy widzę, jakie decyzje podejmują  ludzie wokół mnie. Jakie ponoszą tego konsekwencje, nie chcąc widzieć związku między podjętą decyzją a jej skutkiem. Często bardzo cierpią. Wtedy od razu przed oczyma mam tych ludzi, których spotkałem na kursie w Łomiankach, tutaj i w wielu innych miejscach. Ludzi, którzy całe swoje życie poświęcają służbie życiu. Budują cywilizację miłości. Bo dobra jest bardzo dużo. Ono się tak nie rzuca w oczy, bo ma pełne ręce roboty. Zło przeciwnie. Bardzo się narzuca, by nie zobaczyć tego pierwszego.

Jest tylko jeden „problem”. Trzeba wybrać którąś ze stron. Stanie w miejscu tylko z pozoru wydaje się być dobrym wyborem, bo jest łatwiejsze. Jednak kto stoi, ten się cofa…

Michał

Tags: ,

Categorised in: Michał