Wolność

January 23, 2015 8:25 am

“Jezus wyszedł na górę i przywołał do siebie tych, których sam chciał, a oni przyszli do Niego” (Mk 3, 13).

W dzisiejszym fragmencie Ewangelii najczęściej moją uwagę przykuwał cały opis powołania Apostołów, ich imiona i przydomki. Dziś jednak zatrzymało mnie już pierwsze zdanie. Jezus będąc na górze przywołał tych , których sam chciał – to znaczy, że oni musieli włożyć pracę, wysiłek w to, aby do Niego przyjść. Wchodzenie na górę zawsze wymaga trudu, potu, czasem i łez. Zresztą wchodzenie na górę to symbol długiego czasu, podróży, zmagania się z własnymi wątpliwościami i słabosciami. Ale widok z góry i stan po osiągnieciu celu wspinaczki ZAWSZE rekompensuje z naddatkiem poniesiony trud.

Jezus przywołał tych, których sam chciał. Skoro jest powiedziane, że przyszli, to znaczy też, że jednak mogli nie przyjść. Już na samym początku publicznej działalności Pan Jezus pokazuje jasno, ze szanuje wolność każdego człowieka. Człowiek może powiedzieć Bogu – nie, i może mieć absolutną pewność, że ten wybór, ta jego decyzja będzie uszanowana.

Czemu akurat dziś o tym piszę? Może dlatego, że dzisiaj w Łomiankach rozpoczyna się kolejna edycja Programu dla Rodzin – “DWÓJKA”: My + Rodzina. Pary podejmą wysiłek zostawienia swoich ważnych spraw w domu i wyprawy “na górę” – choć tę jedną, najważniejszą sprawę zabiorą ze sobą. Polecamy Waszej modlitwie Program, który jak zawsze wymaga wzmożonego wysiłku i zaangażowania. Pewnie także i tych, którzy swoją modlitwą i obecnością towarzyszą prowadzącym, trenerom i uczestnikom.

“A oni przyszli do Niego”… I do Jego Świętej Rodziny.

Andrzej O.

 

Tags: , ,

Categorised in: Andrzej O.