Wreszcie się udało

June 4, 2012 8:53 am

…znaleźć czas i zrobić Program 1: Ja + Ty = My w Łomiankach i to w połączeniu z naszym kursem dla narzeczonych „Gaudium et Spes”. W sumie kilkanaście par.

Plan był tak ułożony, że jako prowadzący mogłem przechodzić od małżonków do narzeczonych i z powrotem. Dla jednych to szansa wrócić do siebie, odnaleźć się po miesiącach czy latach zagubienia, dla drugich możliwość skonfrontowania się z pytaniami, których się na tym etapie nie dostrzega.

Prowadząc Program 1 przypominam sobie tych, którzy już go przeszli. Chciałbym, aby znaleźli chwilę, żeby z tych wszystkich swoich rozlicznych obowiązków zawinęli na chwilę do naszej Przystani.

Razem z Wami stawiam na nowo pierwsze kroki w ten tydzień: Poniedziałek – przypominam sobie lekcję o łagodności, we wtorek będę pamiętać o okazywaniu szacunku, środa to mój dzień, kiedy każdy mój dar chcę przeżyć jako zaproszenie do twórczości, wolności i radości, czwartek odświeża moje rytuały, piątek to zaproszenie do dialogu, który jest pełen czułości, by w sobotę mój dar był najczystszym słowem o mojej miłości.

Tak niewiele potrzeba, żeby miłość małżonków „w radościach i trudach codziennego życia nie tylko trwała, lecz jeszcze wzrastała, tak ażeby małżonkowie stawali się niejako jednym sercem i jedną duszą, i razem osiągali swą ludzką doskonałość.” (HV, 9).

Tak niewiele potrzeba… prawda?

Aha, i nie zapomnijcie o naszym konkursie. Może będzie to blog z realizacji naszego Programu?

Bardzo o Was pamiętam.

X Jarosław

Tags: , ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak