Wspólne chwile

September 6, 2015 5:00 am

W idealistycznych wizjach, jakie tworzymy nie tylko dla swoich współmałżonków, ale też i ludzi innych powołań (na przykład dla księży z Instytutu Świętej Rodziny), jest także miejsce na ich przykładne życie we wspólnocie, braterskie spotkania, eksplozje łagodności, szacunku i nieustannej rywalizacji na “dar z siebie” (kto da z siebie więcej, kto weźmie „najgorszy” dyżur liturgiczny itp., itd).

Wychodząc naprzeciw tym wspaniałym wizjom, postanowiliśmy już wiele miesięcy temu zorganizować czas na nasze wspólne przebywanie. Choć cztery dni. Prawie nic, ale zawsze to już coś. Okoliczności (w tym choroba ks. Darka)  nie pozwoliły na realizację planów z rozmachem, ale istota została zachowana: pobyć  razem, znaleźć wreszcie „czas dla nas.” Małżonkowie też to wiedzą, że dni mogą być tak bogate, iż nawet na te nasze „rytualne” pięć minut może nie być czasu.

Podobnie jest i w naszym powołaniu: każdy weekend jesteśmy w innych miejscach, przy rekolekcjach posługujemy często też osobno, a nawet jak spotykamy się na modlitwach i posiłkach, to albo się modlimy w ciszy, albo wykorzystujemy okazję, żeby ustalić jeszcze jakieś nasze zajęcia czy znaleźć na nie zastępstwo.

Plan ostatecznie wyszedł bardzo prosty: być tyle, ile się tylko da razem z ks. Darkiem: Liturgia Godzin, Msza św., Adoracja i jakieś wspólne krótkie chwile na rozmowach, a w przerwach lokalne wyprawy, takie jak dłuuugi spacer po Kampinosie, wyskok do kina, wspólne wszystkie posiłki (w osobnej jadalence), czy od dawna planowany posiłek „na mieście”.

Był to bardzo dobry czas. Pełen radości, żartów, narad, planowania, wspomnień i dzielenia się  naszym różnym doświadczeniem.  I jak każdą rzecz, która przynosi dobro, planujemy już na następny rok.

A póki co dzielimy się z Wami radością, że się udało i że przyniosło dobre owoce. Co powinno oczywiście skutkować jeszcze lepszą naszą posługą w tych wszystkich miejscach, gdzie nas spotkacie.

ks. Jarosław 

Tags: , , ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak