wszyscy święci

November 1, 2015 5:00 am

Święty to przyjaciel, pocieszyciel, to brat kochający. Odczuwa nasze biedy, troski, modli się za nas, pragnie dobra naszego i szczęścia.
Św. Urszula Ledóchowska

Tak się cieszę, gdy znajduję w sieci ten cytat. Myślę często o świętych w kategoriach jakiejś heroicznej doskonałości cnót, oderwaniu od siebie, nadzwyczajnym umartwieniu. A przecież oni kochali najbardziej. I kochają teraz. Kochają nas.

Cieszę się z tego znalezionego cytatu, bo mnie także uspokaja. Mam bowiem swoje prywatne modlitwy do ukochanych świętych, bardzo bezpośrednie do nich zwroty i prośby bardzo śmiałe. Zwłaszcza, gdy tak oczywiste stają się moje słabości, że nie ma się gdzie przed samą sobą skryć. Zostaje wiara, że jakoś mnie wciągną na drugą stronę – od egoizmu do miłości, od paraliżującego lęku – do pełni zaufania. Stąd – tam.

12189603_954267397944955_3816137607719053046_n

Dziś w Omaha bardzo intensywna wersja Programu 2:MY+RODZINA dla par trenerskich. Po raz pierwszy w historii USA. Nasze drogi do miłości – to drogi rodzinnego dnia codziennego. Tak ważne, by mieć do jego układania dobre narzędzia. Ogarnijmy modlitwą ks. Jarka, który Program w całości musi poprowadzić sam – zarówno wykłady, jak i warsztaty (znaczy ze wsparciem z Nieba 🙂 ) oraz uczestników. Program to poczatek drogi na wiele miesięcy i lat, więc niech będzie jak najpiękniejszy i najbardziej bogaty w odkrycia.

M

Źródło cytatu i obrazka: TU

Tags:

Categorised in: Małgorzata Rybak