Zakończenie w Łomiankach

October 5, 2015 11:17 am

W dniu, kiedy zaczął się Synod Biskupów poświęcony małżeństwu i rodzinie, skończyliśmy bardzo intensywny weekend refleksji nad Sakramentem Małżeństwa – nad relacją narzeczeńską i małżeńską dla jednej grupy oraz nad relacją małżeńswo-rodzina dla drugiej.

Czytania niedzielne wpisały się niezwykle w atmosferę dnia: moment stworzenia małżeństwa, potwierdzenie jego nierozerwalności przez Pana Jezusa i zaproszenie do świętości podkreślały wagę tego, co się działo i w skali micro (także gdy chodzi o liczebność) i w skali macro (wszystkich małżeństw katolickich na całym świecie).

Bardzo dziękujemy Ani i Radkowi, którzy przygotowali całość, i naszym wolontariuszom: Joli, Kindze i Mariuszowi, którzy byli na miejscu przez cały czas i troszczyli się o wszystkie szczegóły.

Dziękuję także Wam wszystkim, którzy z różnych miejsc wspieraliście nas modlitwą. To także dzięki Wam dzieje się tyle dobra. I choć tylko my, prowadzący, słyszymy o tych cudach, jakie się dokonały, to przecież mamy tego pełną świadomość, że stoi za tym modlitwa wielu. I za nią zawsze Wam dziękuję.

Z pamięcią i błogosławieństwem

Ks. Jarosław 

Tags: , ,

Categorised in: Ks. Jarosław Szymczak