zamiar był dobry

June 18, 2016 5:03 am

Syn sąsiadów, w wieku przedmaturalnym, zabrał na boisko, gdzie spotyka się na towarzyskie kopanie piłki ze swoimi kolegami z klubu, naszego dziesięcioletniego syna. Zdecydowanie umiejętności tych młodych ludzi przekraczają warsztat naszej latorośli, która ze sportów raczej szachy, a posturą przypomina przecinek. Mój Mąż, który z najmłodszym naszym synkiem w wózku wybrał się podpatrzyć, jak przebiegają rozgrywki, był zachwycony wielką opiekuńczością, z jaką starsi koledzy wprowadzali Krzysia w arkana “kiwania” i strzelania goli. W końcu, gdy znalazł w sobie zapał, złapał dryg i zaczął angażować się z sercem w akcje, zmierzając na bramkę oddał niezbyt celny strzał. I wówczas ci chłopcy skwitowali to entuzjastycznym okrzykiem: “zamiar był dobry”!

Na fali Programowego skrzywienia, które na zawsze zmieniło moją optykę patrzenia na świat i relacje międzyludzkie, pomyślałam, jak cudownie byłoby umieć tak samo. W działaniu bliskich osób widzieć ten dobry zamiar, tę najlepszą intencję. I to ją ocalić, ją serdecznie i pokrzepiająco nagrodzić.

By nie było jak w powiedzeniu, że innych oceniamy na podstawie efektów ich działań, za to siebie samych – na podstawie intencji, jakie nam przyświecały…

m

 

 

Tags: ,

Categorised in: Małgorzata Rybak