zdarzyło się

September 9, 2014 5:02 am

“Zdarzyło się, że Jezus wyszedł na górę, aby się modlić, i całą noc spędził na modlitwie do Boga.” (Łk 6,12)

Zdarzyło się. A potem, gdy zaczął się dzień, wybrał dwunastu. Ale ten wpis nie będzie o tym, że “idź i Ty czyń podobnie”. 🙂 Będzie o namyśle Boga.

Znamy dłużyzny naszego życia. Gdy pozornie “nic się nie dzieje”. Niektórzy może pamiętają cytat z kultowej komedii “Rejs” – “nuda jak w polskim filmie”. Choć często nie bardzo nam do śmiechu w momentach poczucia utraty wpływu na rzeczywistość, niemocy, braku możliwości przyspieszenia wydarzeń. Zwłaszcza że tyle wysiłku, z drugiej strony, nam zajmuje poganianie własnej woli, by jednak ten wpływ na rzeczywistość mieć w jak najpiękniejszy sposób i by życie nie przepłynęło między palcami.

Ale może czas, gdy nic się nie dzieje i nic nie mogę, jest czasem gdy Jezus rozmawia o mnie ze swoim Ojcem. Może namyśla się, prosi, szuka najlepszej drogi do mnie. Może paru ludzi straci do mnie cierpliwość, zrezygnuje ze mnie, ale On nie przestaje nosić mnie w sercu. I dlatego zdarza się, że spędza całą noc na modlitwie za mnie. Może odczuję ją jako Jego “bezczynność”, ale będzie to noc pełna działania, której owoc okaże się zaskakujący.

Mplus

Tags: ,

Categorised in: Małgorzata Rybak