zerwane ścięgno

August 9, 2015 5:00 am

Ten film ma różne nagłówki. “Nigdy się nie poddawaj” albo “Aniołowie istnieją naprawdę”. Oglądam go sama. Porusza mnie do trzewii. Oglądam go z mężem. Nic nie mówimy, bo trudno tak od razu o rzeczach takich opowiadać. Więc komentuję tylko, że to nie jest wideo ani o tym, ani o tamtym. “O miłości ojca”, kwituje Boski Andy i wiemy, że tyle musi póki co starczyć.

Derek Redmond był reprezentatem Wielkiej Brytanii w biegu na 400 metrów na Olimpiadzie w Barcelonie. Jak widać na filmie, w czasie biegu zerwał ścięgno podkolanowe. Pomyślałam, że to zerwane ścięgno to miliony rzeczy, które powalają nas naprawdę codziennie i od święta. I że drugi bohater filmu, ojciec, to najpiękniejsza metafora Ojca. Kim jest dla nas, kim był dla swojego Syna w czasie, gdy wszyscy myśleli, że Go nie ma.

Niestety nie znalazłam filmu w języku polskim, ale ilość tekstu jest niewielka i zrozumiała z kontekstu. Film trwa tylko 3 minuty. Warto też spojrzeć w komentarze pod nim. Bez względu na to, czy bez znajomości ortografii, czy dobrym językiem, przewaga wpisów jest o tym, jak wielu ludzi tęskni za relacją z ojcem i jak bardzo jest ona dla naszej tożsamości fundamentalna.

M

 

 

 

Tags: , ,

Categorised in: Małgorzata Rybak